تبلیغات
مرکز ترفند آموزش و دانلود نرم افزار كافی نت و شبكه - نکات طلایی کار با کامپیوتر

  نرم افزار های كافی نت
منوی اصلی
 صفحه اصلی
ارتباط ما ما
ایمیل
انجمن سایت
بازیهای آنلاین  
موضوعات


» نرم افزار آنتی ویروس
» نرم افزار مدیریت شبكه
» نرم افزار مدیریت ویندوز
» نرم افزار امنیت شبكه
» نرم افزار كافی نت و گیم نت
» نرم افزار ضد جاسوسی
» نرم افزار ضد هك(فایروال)


» آموزش امنیت شبكه
» آموزش مدیریت شبكه
» آموزش عمومی
» آموزش لینوكس
» ترفندهای ویندوز
» ترفندهای رجیستری


» لینک باکس این وب
» قالب وبلاگ
»اسكریپت و كد جاوا

خبرنامه

با وارد کرن ایمیل خود در این قسمت  می توانید از به روز شدن سایت با خبر شوید .

 

 
اضافهحذف
آخرین ویروسها
فروشگاه

آخرین نسخه ویندوز اکس پی سرویس پک 2 با ظاهر ویندوز ویستا + 180 نرم افزار کاربردی و حرفه ای همراه + نصب آسان و اتوماتیک فقط در یک DVD

تبلیغات

بزرگترین منبع نرم افراهای كافی نت و گیم نت

tablighat1

نکات طلایی کار با کامپیوتر

اغلب مشتریان در همان هفته اول که کامپیوتر را به منزل برده اند مجبور می شوند برای تعمیر و یا رفع عیب آن مجددا به فروشنده مراجعه کنند.
اگر شما هم جز این دسته هستید و حتی اگر کمی خود را حرفه ای می دانید ، توصیه می کنیم نکات زیر را رعایت کنید تا احتمال خرابی کامپیوترتان به حداقل برسد .
۱) حدالامکان سعی کنید از دکمه ری استارت و پاور روی کیسِ کامپیوتر برای خاموش کردن و یا راه اندازی مجدد سیستم استفاده نکنید . ضمن آنکه یادتان نرود پس از خاموش کردن کیس ، مانیتور را هم خاموش کنید .
۲) در هیچ حالتی در حالی که کامپیوتر روشن است ، برق آن را قطع نکنید چراکه ممکن است موجب آسیب قطعات سیستم و یا بالا نیامدن ویندوز گردد .
۳) همواره از نصب بودن برنامه ضدویروس مطمئن باشید و سعی کنید حداقل هر هفته ویروس کش خود را بروز کنید . در هنگام استفاده از اینترنت حتما به هشدارهای برنامه ضدویروس توجه کنید.
۴) از قرار دادن بلندگوهای کامپیوتر در کنار مانیتور(به جز ال سی دی ها) خودداری کنید چراکه خاصیت مغناطیسی بلندگوها ممکن است به مانیتور آسیب برساند.
۵) از پاک کردن فایلهایی که نمی دانید برای چه برنامه ای هستند و یا چه کاربردی دارند خودداری کنید . توجه کنید که درایوهای C و D در اغلب کامپیوترها حاوی برنامه های اصلی سیستم میباشند و پاک کردن پوشه یا فایلهای ناشناس از آنها ،بدون دلیل، ممکن است موجب خرابی ویندوز گردد .
۶) برنامه هایی راکه کاربردشان را نمیدانید نصب نکنید چراکه نصب بی مورد برنامه ها موجب کند شدن سیستم و در مواردی موجب خرابی ویندوز میگردد.
۷) در صورتیکه نرم افزار ضد ویروس از نصب برنامه ای جلوگیری کرد سعی نکنید با بستن ضد ویروس برنامه را نصب کنید چون ممکن است برنامه مورد نظر ویروسی باشد .
۸) هرگز درایوی را به طور کامل پر نکنید . در بسیاری از مواقع اگر درایوی(خصوصا درایو C ) پر شود موجب از کار افتادن ویندوز و حتی خرابی هارد میگردد . اگر با پیغام Low Space مواجه شدید احتمالا یکی از درایوهایتان پر شده ، پس هرچه سریعتر بخشی از اطلاعات غیرمهم آن را حذف و یا به درایو دیگری منتقل کنید .
۹) در صورتیکه برق منزل شما ضعیف است و یا نوسان دارد حتما از یک محافظ کامپیوتر مناسب استفاده کنید . نوسانات برقی بیشترین ضربه را به سیستمهای کامپیوتری وارد می سازد .
۱۰) سعی کنید محیط اتاقی که کامپیوتر در آن قرار دارد زیاد گرم نباشد.


۱۱) هر چند وقت یکبار بازیها و یا برنامه هایی که دیگر با آنها کار نمیکنید را حذف کنید .
۱۲) برای حذف یک برنامه و یا بازی حتما از طریق مسیر Control Panel و سپس Add / Remove Program اقدام کنید و برنامه را از لیست انتخاب کرده و دکمه Add/Remove را بزنید و روند حذف را ادامه دهید تا برنامه حذف گردد . هرگز فایلهای برنامه را به طور دستی پاک نکنید.
۱۳) سعی کنید به خواندن پیامهای ویندوز عادت کنید و ترجمه آنها را یاد بگیرید . دانستن زبان انگلیسی ،در آموزش و کار آسانتر با کامپیوتر، بسیار موثر است .
۱۴) حدالامکان سی دی های خش دار را در داخل دستگاه قرار ندهید چون موجب ضعیف شدن اُپتیک سی دی رام و یا رایتر شما خواهد شد .
۱۵) اگر چاپگر شما جوهر افشان است سعی کنید هر هفته چند برگ با آن چاپ کنید تا هِد و جوهر آن خشک نشود .
۱۶) در صورتیکه میخواهید از اینترنت استفاده کنید بهتر است تلفنهای منزل را از پریز کشیده تا پارازیت گوشیها روی سرعت اینترنت شما تاثیر منفی نگذارند .
۱۷) ولوم بلندگوهایتان را در بالاترین حد قرار ندهید چون ممکن است موجب سوختن و یا نیم سوز شدن بلندگوها گردد.
۱۸) هرگز سیستم را بی مورد باز نکنید و یا قطعات حساسی مانند هارد و یا سی پی یو و رَم را از سیستم جدا نکنید چون علاوه بر ابطال گارانتی سیستم ممکن است قطعه مورد نظر آسیب ببیند .
۱۹) کپی کردن فایلهای حجیمی مانند فیلمها و فایلهای صوتی موجب کند شدن هارد و همچنین خرابی تدریجی هارد خواهد شد . بنابراین سعی کنید فایلهای صوتی و تصویری حجیم را در سی دی و یا دی وی دی ها ذخیره کنید . به داشتن گلچینی از فیلمها عادت نکنید .
۲۰) سیستم شما هرچقدر هم سریع باشد نباید انتظار داشته باشید که کارهایی مثل میکس فیلم را به سرعت انجام دهد چراکه برنامه های میکس فیلم در صورتی با سرعت اجرا می شوند که علاوه بر سرعت بالای سیستم و زیاد بودن مقدار رَم سیستم مجهز به کارتهای مخصوص میکس باشد .
۲۱) بالا آمدن سریع یا کند سیستم نمی تواند دلیل سرعت بالای سیستم و یا کندی آن باشد چراکه نصب نرم افزارهای زیاد بر روی سیستم و وجود نرم افزارهایی که در هنگام بالا آمدن سیستم فعال می شوند ( مانند ویروس کش و ...) موجب کند شدن سیستم خواهد شد . مثلا یک سیستم با سرعت ۱۲۰۰ مگاهرتز هم اگر فقط ویندوز بر روی آن نصب شده باشد در عرض یک دقیقه و سی ثانیه بالا می آید حال آنکه یک سیستم ۳۵۰۰ مگاهرتزی ممکن است به علت وجود نرم افزارهای زیاد و پر بودن هارد بیش از ۲ دقیقه برای بالا آمدن وقت شما را بگیرد!
۲۲) در صورتیکه سرعت اینترنت شما کند است سعی کنید شماره های دیگر روی کارت اینترنت را نیز امتحان کنید .اگر در روهای بارانی سرعت اینترنت به شدت کاهش می یابد حتما سیمهای مورد استفاده برای خط تلفن را بررسی کنید که پوسیده و یا مستهلک نشده باشند .
۲۳) توجه کنید که تقریبا تمامی مانیتورها( حتی مانیتورهای مجهز به سیستم مجیک گرین ) موادی سمی و اشعه هایی که برای اعصاب انسان مضر است تولید می کنند ، ضمن آنکه نگاه کردن مداوم به مانیتور برای چشم مضر است بنابراین سعی کنید هر چند دقیقه یکبار چشم خود را بر اشیا دور متمرکز کنید و از کار مداوم با کامپیوتر پرهیز نمایید. ضمنا سعی کنید در اتاق کامپیوتر خود از گل و گیاه طبیعی استفاده کنید .
۲۴) با آنکه شخصا با بازی بیش از حد با کامپیوتر مخالفم ولی در صورتیکه از کامپیوتر خود بیشتر برای بازی استفاده می کنید( که اغلب همینطور است) باید توجه داشته باشید که اغلب بازیهای جدید نیاز به کارت گرافیکی قوی تری دارند لذا نباید انتظار داشت که کارت گرافیکی ای که بیش از یکسال از عمر آن گذشته بازیهای روز را اجرا کند ، پس باید به فکر ارتقاء کارت گرافیک خود باشید .
۲۵) ضرب المثل " دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن " را حتما شنیده اید ، پس سعی نکنید برای افزایش سرعت سیستم خود ویروس کش را حذف و یا غیرفعال کنید چراکه ممکن است ویندوز در نبودِ ویروس کش مورد حمله ویروسها قرار گرفته و بالا نیاید و یا اطلاعات مهمی را ازدست بدهید ! بایستی با کند شدنِ حدود ۱۰ تا ۲۰ درصدی سیستم خود با وجود ویروس کش کنار بیایید !
۲۶) اگر موبایل خود را به کامپیوتر وصل می کنید حتما به بروز بودن ویروس کش خود توجه کنید چراکه بسیاری از ویروسهای موبایل جدید هستند و ضد ویروسهای قدیمی قادر به شناسایی آنها نیستند .
۲۷) همواره از اطلاعات مهم خود پشتیبان تهیه کنید ( آنها را روی سی دی یا دی وی دی رایت کنید ) . توجه کنید که هاردها در بسیاری از مواقع پس از ۴ تا ۷ سال معیوب می شوند و هر لحظه ممکن است تمام اطلاعات شما به کلی پاک شوند !
۲۸) سعی کنید فقط در هنگام لزوم درایوی را فرمت کنید چرا که هارد سیستم در اثر فرمت های متوالی ممکن است آسیب ببیند . همچنین باید بدانید که استفاده بیش از حد از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات نیزموجب کند شدن و درنهایت خرابی هارد می شود .
۲۹) هرچند وقت یکبار ( مثلا هر ماه و حتی هر هفته) کل سیستم خود را با ویروس کش اسکن کنید و همچنین هارد خود را پراکنده زادیی نمایید .
۳۰) عادت کنید که از اسامی فارسی برای پوشه ها و فایلها استفاده نکنید چراکه بسیاری از نرم افزارها با فایلهای با نام فارسی مشکل دارند . مثلا بعضی از نسخه های یولید و نرو و جِت آدیو پوشه های فارسی را نمی شناسند . ضمن آنکه در صورت پاک شدن ناگهانی ، احتمال بازیابی فایلهای با نام فارسی کمتر است .
۳۱) اگر رایتر شما روی یک نوع سی دی خام رایت نمی کند و یا خراب رایت می کند ، نوع سی دی خام را عوض کنید ، همچنین سرعت رایت سی دی را بیش از ۱۶x قرار ندهید. همچنین از ورود گرد و غبار به داخل رایتر جلوگیری کنید .
۳۲) در صورتیکه در هنگام کار ، برق قطع شود و پس از آن دیگر سیستم روشن نشود روشهای زیر را امتحان کنید :
▪ پریز برق را کشیده و برعکس بزنید و سیستم را روشن کنید .
▪ فیش برق را کشیده و سپس با دقت باطری بایاس را برداشته و یکبار دکمه پاور کیس را فشار دهید. سپس باطری و فیش برق را مجددا وصل کرده و سیستم را روشن کنید .
▪ فیش تغذیه هارد و فلاپی درایو و دیگر درایوها را قطع کرده و سیستم را روشن کنید ، اگر سیستم روشن شد آن را خاموش کرده و فیشهای تغذیه را مجددا وصل کنید .
۳۳) توجه کنید که همواره تاریخ و ساعت سیستم شما به درستی تنظیم شده باشد ( تاریخ میلادی) ، یکسری از نرم افزارها ( از جمله ضدویروس کَسپِرسکی ) در صورت تنظیم نبودن تاریخ از کار می افتند .
۳۴) برای دیدن سایتها میتوانید IE و Mozill FireFox و دیگر مرورگرها استفاده کنید . البته موزیلا فایرفاکس بسیار سریعتر و ساده تر از اینترنت اکسپلورر است. اما باید به این نکته توجه کنید که بعضی از سایتها فقط تحت استاندارد IE طراحی شده اند و ممکن است دیدن آنها و کار با این سایتها با فایر فاکس مشکلاتی ایجاد کند ( مثلا سایت پرشین بلاگ برای ورود کاربران به بخش مدیریت وبلاگ در فایرفاکس با مشکلاتی همراه است همچنین سایت آفتاب نیز در مواردی همینگونه است ).
۳۵) بسیاری از سایتهایی که کرک و قفل شکن نرم افزارها را در اختیار شما قرار می دهند سعی می کنند از طریق آن سیستم شما را به ویروس ( اغلب تروجان ) آلوده کنند . پس سعی نکنید هرطور که هست با وجود ممانعت برنامه ضدویروس آنها را دانلود کنید .
۳۶) فلاپی دیسکها اغلب در اثر گرد و غبار ، رطوبت و حرارت خراب می شوند . سعی کنید هیچوقت در مورادی که با اطلاعات مهم و ضروری سروکار دارید به فلاپی دیسکها اعتماد نکنید .
۳۷) فایلهای اضافی ویندوز را با استفاده از نرم افزارهای مخصوصی مانند Window Washer و Wash And Go حذف کنید تا با پیغام "کمبود فضا " و همچنین کندی سیستم مواجه نشوید .
۳۸) همراه داشتن یک حافظه جانبی ( مانند فلش کارتها یا کول دیسکها) به یک نیاز تبدیل شده است . یک فلش درایو مناسب تهیه کنید و از آن برای انتقال فایلهایتان به کامپیوترهای دیگر استفاده کنید.
۳۹) بعضی از سایتها برای دادن فایل یا دانلود برنامه از شما می خواهند که برنامه ای را بر روی سیستم خود نصب کنید . در اینگونه موارد مراقب باشید چراکه بسیاری از این نرم افزارها مانند تروجانها و ویروسها عمل می کنند !
۴۰) برای آنکه از یکسری حملات از راه دور اینترنتی (خصوصا هنگام چت) در امان باشید می توانید خاصیت Remote Assistance را غیر فعال کنید( به Cotrol Panel رفته و وارد System شوید . سپس از سربرگِ Remote با کلیک گزینه Allow Remote Assistance invitations to be sent from this computer را از حالت انتخاب خارج کنید )

ارسال شده بوسیله امید در مورخه : سه شنبه 24 اردیبهشت 1387 ( 01:51 ق.ظ )
( | نوع مطلب : | ارسال نظر | لینک مطلب | نظرات : )
مطالب پیشین
آشنایی با نسل دوم روتر های ISR
نرم افزار مدیریت کافی نت Turbo Net Manager
مسئولین در مورد فیلترینگ سلیقه ای عمل می کنند
هک کردن شبکه های بی سیم تنها در ۶۰ ثانیه
نحوه ی راه اندازی یک شبکه خانگی – قسمت دوم
نحوه ی راه اندازی یک شبکه خانگی – قسمت اول
انواع کابل های شبکه
ابزار امنیتی جدید ویژه شبکه‌های بی‌سیم به بازار آمد
طرز کار برنامه‌های ضد ویروس
چگونه امنیت شبکه های بیسیم را بالا ببریم
مبانی شبکه : سخت افزار شبکه ( بخش دوم )
مبانی شبکه : سخت افزار شبکه ( بخش اول )
برنامه ریزی برای ایجاد یک شبکه
کلیدها در رمزنگاری
رمزنگاری
مطالب برگزیده و پربیننده

آموزش جامع هکر شدن برای مقابله با هکرها
فیلم آموزش کامل دوره CCNA از شرکت CBT Nuggets در ۴ سی دی
مجموعه آموزشی TestOut MCSE ۲۰۰۳ CorePack در قالب ۱۱ سی دی
کاملترین مجموعه فیلمهای آموزشی دوره های Microsoft و Cisco
فیلم آموزشی DNS Server محصول TRAIN SIGNAL كمپانی مطرح تولید فیلم های آموزشی
بیش از 10 ساعت فیلم آموزشی File Server ، محصول TrainSignal کمپانی مطرح تولید فیلم های آموزشی
فیلم آموزشی WINS server محصول TRAIN SIGNAL كمپانی مطرح تولید فیلم های آموزشی
آموزش کامل Group Policy Editor در قالب 10 ساعت ویدیوی آموزشی محصول TRAINSIGNAL كمپانی مطرح تولید فیلم های آموزشی
فیلم آموزشی web server ، محصول TRAINSIGNAL كمپانی مطرح تولید فیلم های آموزشی
فیلم آموزشی ISA server 2004، محصول TRAINSIGNAL كمپانی مطرح تولید فیلم های آموزشی
فیلم آموزشی Exchange Server 2003 (محصول TrainSignal کمپانی مطرح تولید فیلم های آموزشی)
بیش از ۱۰ ساعت فیلم آموزشی DHCP (محصول TRAINSIGNAL كمپانی مطرح تولید فیلم های آموزشی)
12 ساعت فیلم آموزشی Active Directory (محصول TRAINSIGNAL كمپانی مطرح تولید فیلم های آموزشی)
مجموعه فوق العاده Astalavista Security ToolBox v4.0 بسته جدید نرم افزاری بزرگترین و مطرح ترین گروه امنیتی دنیای رایانه
آخرین نسخه ویندوز اکس پی سرویس پک 2 با ظاهری زیبا به همراه دهها نرم افزار کاربردی و نصب اتوماتیک فقط در یک سی دی
Antamedia Internet Caffe 4.9.3 مدیریت کافی نت و گیم نت کاملا فارسی
Antamedia Internet Caffe 5.4.0 Full قوی ترین نرم افزار مدیریت کافی نت سال ۲۰۰۷
HandyCafe بهترین و قویترین نرم افزار مدیریت کافی نت
Antamedia Internet Caffe 5.2.11 قوی ترین ترین نرم افزار مدیریت کافی نت سال 2006
آخرین نسخه ویندوز اکس پی سرویس پک 2 با ظاهر ویندوز ویستا در یک دی وی دی!
CyberCafePro 5.0 نرم افزار مدیریت کافی نت ها، گیم نت ها و شبکه های کامپیوتری
آرشیو لینكدونی

صفخات وبلاگ

آرشیو
اسفند 1388
آذر 1388
شهریور 1388
شهریور 1387
مرداد 1387
تیر 1387
خرداد 1387
اردیبهشت 1387
فروردین 1387
اسفند 1386
بهمن 1386
دی 1386
آذر 1386
آبان 1386
مهر 1386
شهریور 1386
مرداد 1386
آذر 1380
آذر 1378
جستجو
برای جستجو در سایت واژه‌ كلیدی‌ مورد نظرتان را وارد کنید :


اطلاعات
  روز بخیر كاربر مهمان!
آمار بازدیدها:
امروز:
دیروز:
آنلاین:
مجموع:

اطلاعات سایت :
کل نظرات:
کل مطالب :

مدیر سایت :
امید ( 433 )

امید

تبلیغات

لینكستان

نظرسنجی

لوگودونی
لینک به سایت


دوستان


ghatar.com
طراح قالب : امید هاشمی